Predsednik komiteta: Prof. dr Nada Majkić –Singh
Potpredsednik: Doc. dr Neda Milinković
Др Нада Мајкић-Singh, рођена је 1947. године у Мајкић Јапри, од оца Триве и мајке Маре Тополић. Дипломирала је на Фармацеутском факултету у Београду 1969. године, магистрирала 1972. и докторирала 1974. године са темом ”Постављање кинетичке методе за одређивање аеробних трансхидрогеназа уз ABTS”. На Фармацеутском факултету у Београду радила је од 1971. године као асистент за предмет медицинска биохемија. Бирана је у звање доцента (1978) и ванредног професора (1984), а редовни је професор медицинске биохемије и клиничке ензимологије од 1988. године. Специјалиста је медицинске биохемије. Била је Управник Завода за медицинску биохемију Фармацеутског факултета у Београду (од 1984. до 1995.). Од 1986. до октобра 2012. године била је директор Института за медицинску биохемију Клиничког центра Србије, који је и формирала. Била је председник Управног одбора Завода за фармацију Србије (1993−2003), као и први председник Скупштине Фармацеутске коморе Србије (од 1997. до 2001.). Иницијатор је и оснивач Коморе биохемичара Србије, чији је председник Скупштине била од 2006. до 2014. године. Била је председник Надзорног одбора Института за трансфузију крви Србије од 2009. до 2012. године. Била је председник Секције за медицинску биохемију Фармацеутског друштва Србије (1983−1987). Председник је Друштва медицинских биохемичара Југославије (сада Друштва медицинских биохемичара Србије) од 1988. године и национални представник у Међународној федерацији за клиничку хемију и лабораторијску медицину (International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine, IFCC), Европској федерацији за клинички хемију и лабораторијску медицину, EFCC), Форуму европских друштава за клиничку хемију (FESCC) и Балканској клиничко-лабораторијској федерацији (Balkan Clinical Laboratory Federation, BCLF). Од 1. октобра 2012. године је извршни директор Друштва медицинских биохемичара Србије.
Главни и одговорни уредник је часописа ”Југословенска медицинска биохемија” (sada Journal of Medical Biochmiestry) од 1991. године у ком периоду овај часопис постаје међународни. Члан је Редакционог одбора часописа Clinical Laboratory и рецензент је у више међународних часописа. Од 1994. до 2003. године била је председник Савезне Комисије за медицинску биохемију, као и Републичке Комисије за медицинску биохемију и клиничку биохемију, а од маја 1992. године председник је Комисије за примаријате Фармацеутског Друштва Србије. Од 2008. године Председник је Републичке стручне комисије за медицинску и клиничку биохемију, да би решењем министра здравља од октобра 2012. године била поново именована за председника исте Републичке стручне комисије. Била је председник Комисије за израду номенклатуре лабораторијских услуга Министарства здравља Републике Србије као и Комисије за израду норматива и ценовника рада. Њеном иницијативом и руковођењем израђен је свеобухватни документ са 3000 лабораторијских услуга по савременим принципима и објављен у Службеном гласнику РС. Почев од 1986. године, са сарадницима се ангажовала на формирању и организацији обједињене клиничко-биохемијске службе у Клиничком центру Србије, која је прерасла у Институт за медицинску биохемију, као референтну лабораторијску службу у Србији и Југославији. С обзиром на то да Институт за медицинску биохемију Клиничког центра Србије обавља здравствену дијагностичку делатност од посебне важности, под њеним руководством у 2000. години у лабораторијама Института за медицинску биохемију први пут је у нашој земљи уведен систем менаџмента квалитетом према Стандарду ISO 9001:2001 и акредитација према стандарду ISO 17025 и ISO 15189. Институт је такође спроводио национални програм спољашње контроле квалитета свих лабораторија у земљи, познат као SNEQAS–медицинска биохемија. Под њеним руководством Институт је остварио значајну међународну сарадњу. Са сарадницима је израдила свеобухватни приручник за пацијенте и лекаре под називом „Индекс параметара“ којим се детаљно описује преко 1000 врста лабораторијских анализа које се изводе у различитим биолошким материјалима у Институту за медицинску биохемију КЦС. Директор Института (односно) Центра за медицинску биохемију Клиничког центра Србије била је непрекидно све до краја 2012. године. Прва се са својим сарадницима посветила унапређењу квалитета стручног рада и акредитације медицинских лабораторија. У том правцу 1999. године у првом реду је остварена сарадња са Друштвом за сертификацију и надзор система квалитета – JUQS, са Југословенским акредитационим телом (JUAT) и са Фондацијом за културу квалитета и изврсност – FQCE а у циљу препознавања потребе да медицинске лабораторије уреде своју организацију и акредитују се према светским стандардима. Тако је Институт за медицинску биохемију Клиничког Центра Србије први добио сертификате ISO 9001:2000 (07.02.2001. године), ISO/IEC 17025:2001: SRPS ISO/IEC 25189:2008, као и сва друга нова издања наредних година.
Од Фондације за културу квалитета и изврсност (FQCE) Институт је прва здравствена установа 2009. године проглашен за апсолутног победника и добитника Националне награде за пословну изврсност „Оскар квалитета“, а 2010. године Институт за медицинску биохемију Клиничког центра Србије проглашен је за апсолутног победника у категорији малих и средњих организација и добитник награде „Оскар квалитета“ за пословну изврсност и то:
Процеси, Задовољство корисника и Утицај на друштво.
Проф. Др Нада Мајкић-Singh руководила је Комисијом у Агенцији за акредитацију здравствених установа која је израдила стандарде за акредитацију медицинских лабораторија. Такође је била интензивна сарадња са Институтом за стандардизацију Србије-ИСС, као и са Институтом за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“. Значајна је сарадња са Jединственим Удружењем Србије за Квалитет – ЈУСК. Од 2004. године успешно је радио Научно технички Комитет (НТК) у оквиру кога и Научно-технички комитет за акредитоване лабораторије чији су били и чланови Друштва медицинских биохемичара Србије којим је руководила Проф. Др Нада Мајкић-Singh. Сваке године на Конференцији ЈУСК-а НТК за акредитоване лабораторије организован је скуп под насловом „ Примена и унапређење QMS-a у Акредитованим лабораторијама“ са поднасловом који ближе одређује садржај конференције (Н. Мајкић-Singh: Српска Медицинска биохемија у 21. веку – после 70 година; ДМБС, 2015, Београд).
У нашој земљи Нада Мајкић-Singh члан је Друштва медицинских биохемичара Србије, Фармацеутског друштва Србије и Научног Друштва Србије. У иностранству је члан Међународног друштва за клиничку ензимологију (International Society of Clinical Enzymology), Америчког друштва за клиничку хемију (American Association of Clinical Chemistry), Међународне федерације за клиничку хемију (International Federation of Clinical Chemistry), Европске федерације за клиничку хемију и лабораторијску медицину (European Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine), Енглеског друштва клиничких биохемичара (English Association of Clinical Biochemists), Њујоршке академије наука (New York Academy of Science), Канадског друштва за клиничку хемију (Canadian Society of Clinical Chemists) и Федерације балканске клиничке лабораторије (Federation of Balkan Clinical Laboratory). Била је члан Одбора за липиде при Кардиолошкој секцији СЛД-а.
Од стручних признања добила је Диплому Савеза Фармацеутских друштава (1988) и Диплому медицинских биохемичара Југославије (1995, и 2015), како и Почасну Диплому ДМБС, и Велику златну повељу Јединственог удружења за квалитет (JUSK, 2010), Диплому Грчког Друштва за лабораторијску медицинску за развој струке у Балканском Региону и шире, Диплому Удружења Републике Српске чији је почасни председник, као и низ других разних признања.
Neda Milinković je diplomirala 2002. godine na Univerzitetu u Beogradu-Farmaceutskom fakultetu. Od 2002. do 2018. bila je zaposlena u Centru za medicinsku biohemiju Kliničkog centra Srbije u Beogradu, gde je radila kao diplomirani farmaceut – medicinski biohemičar, a od 2012. kao specijalista medicinske biohemije. Godine 2014. doktorirala je na Univerzitetu u Beogradu – Farmaceutskom fakultetu. Bila je angažovana kao honorarni saradnik u nastavi na Katedri za medicinsku biohemiju, Univerzitet u Beogradu-Farmaceutski fakultet od 2011. godine. U zvanje Asistenta za užu naučnu oblast Medicinska biohemija na Univerzitetu u Beogradu-Farmaceutskom fakultetu izabrana je
2013. godine. Angažovana je u praktičnoj nastavi na Integrisanim akademskim studijama na Katedri za medicinsku biohemiju. Od 2018. do 2021. godine bila je zaposlena kao Asistent sa doktoratom, a od 2021. godine zaposlena je kao docent na Katedri za medicinsku biohemiju, Univerziteta u Beogradu-Farmaceutski fakultet.
Od 2018. godine učesnik je projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, ON175036 „Biomarkeri oštećenja i disfunkcije organa“. U zvanje Naučnog saradnika na Univerzitetu u Beogradu-Farmaceutskom fakultetu izabrana je 2020. godine. Stručan naziv specijaliste uže specijalizacije iz laboratorijske endokrinologije stekla je 2021. godine.
Član je Društva medicinskih biohemičara Srbije (DMBS) gde učestvuje u sprovođenju programa kontinuirane medicinske edukacije, a od 2022. godine obavlja funkciju sekretara DMBS. Član je Komore biohemičara Srbije od njenog osnivanja. Od 2022. godine, pod okriljem Jedinstvenog udruženja Srbije za kvalitet (JUSK), u okviru Naučno tehničkog Komiteta (NTK) za akreditovane laboratorije angažovana je na funkciji potpredsednika.
Uspešno je organizovala nekoliko akreditovanih konferencija u okviru JUSK-a. Od decembra 2023. godine angažovana je kao tehnički urednik međunarodnog časopisa Journal of Medical Biochemistry. Od 2018. godine dopisni je član Radne Grupe Evropskog udruženja za laboratorijsku medicinu (EFLM) za akreditaciju i ISO/CEN standarde. Član je Evropske Akademije Specijalista Laboratorijske medicine (EuSpLM). Autor je preko 50 radova objavljenih u istaknutim međunarodnim i domaćim časopisima i recenzent mnogih međunarodnih istaknutih časopisa